شهر هوشمند سیرجان
سه شنبه 3 مهر 1397 الثلاثاء 15 محرم 1440 Sep 25 2018

بنام خداوند جهان آفرین         بهار آفرین را هزار آفرین

سیرجان شهری کهن و با سابقه ای دیرین، با مردمانی زحمتکش و از جنس صداقت و پاکیزگی در دل تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران زمین قرار گرفته است. این شهر با جمعیت شهری حدود ۲۴۰هزار نفر و با وجود معادن و مناطق اقتصادی متنوع و با توجه به قرارگرفتن در چهار راه مواصلاتی یزد-بندرعباس و کرمان -شیراز از دیرباز مورد توجه قرار گرفته و به عنوان قطب تولید و تجارت ایران  و همچنين در عرصه جهانی با برند شهر صلح،سیرجان مهربان مطرح می باشد.

 

ایده پروژه ملی شهر هوشمند سیرجان در تاریخ June 13, 2007 برابر با شنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۸۶ توسط مهندس امین زند پایه گذاری شد و پس از آن این ایده توسط کآژانس تبليغاتي آوای باران پس از سالها تحقیقات اجرایی در حوزه فناوری و تحقیقات با شعار تلاش بخش خصوصی برای توسعه شهری سیرجان با اجرای ساختارها و فرآیندهاي استاندارد و تحلیل سیستم ها و بستر سازی های لازم انجام و در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ هجری این پروژه دامنه فعالیت های خود را با اجرای اولین بخش اجرایی شهر هوشمند با عنوان بانك نيازمندي ها و مشاغل سيرجان (سیرجان ۱۱۸) بعنوان یکی از خدمات شهروندی گسترش داد.

 

هویت بخشیدن به شهروند هوشمند و الکترونیک امری حیاتی و مهم است و حتی جهت تبديل شهروندان به شهروند هوشمند باید سرویس هایي ایجاد کرد که در آن اطلاعات مورد نیاز کاربر قرار گرفته و خدماتی به این منظور تحقق یابد.

 

آژانس تبليغاتي آوای باران اهداف کلانی را در این حوزه ترسیم نموده و بر تصمیم خود برای ایجاد این بستر هوشمند و دانش محور علمی مصر است و در اين راستا همراهي همه شهروندان را نياز دارد.

 

 

قاسم حاج ابراهیمی
مدیر شهر هوشمند سیرجان